Menu

Epoxidové podlahy

Epoxidové podlahy mají množství výhod – vysokou nosnost, nízkou výšku vrstvy a chemickou i pevnostní odolnost. Tyto podlahy jsou vhodné především do vytížených průmyslových prostor. Jejich použití se však v posledních letech dostává i do běžných domácností, kde jejich majitelé také ocení všechny jeho výhody.

Podlahy na základě epoxidů umožňují širokou škálu barev a to i v kombinaci s probarvenými písky. Je možné jejich vzhled přizpůsobit okolnímu prostředí a tak zvýšit komfort užívaných prostor.

Epoxidové podlahy existují dvojího druhu – lité (se samonivelační vlastností) a stěrkové (umožňující více vrstev). Oba tyto typy jsou oblíbené kvůli bezspárovosti – celý povrch podlahy je jednolitý a bez zbytečných spár.

BETONOVÉ DESKY – Základní konstrukčně stavební prvek podlahového průmyslového systému. Dělí se na bezesparé betonové desky vyztužené ocelovými vlákny se speciální úpravou dilatačních pracovních spar a klasické betonové desky s řezanými smršťovacími sparami a vyztužením ocelovými pruty, drátky či vlákny z propylenu.

VSYPOVÉ POVRCHY – Cementové směsi obsahující tříděná tvrdá plniva na bázi slinutých oxidů, dále speciální cementy a kompatibilní chemické přísady. Používají se podle podmínek zatížení a provozu pro vytvoření trvanlivého a různě odolného povrchu betonových monolitických podlah. Materiál se aplikuje po obvyklé úpravě betonu opakovaným hlazením. Vytvoří se odolný a hladký povrch s přirozenou nekluzností. Takto vzniklá nášlapná vrstva mj. poskytuje zvýšenou odolnost proti obrusu a vsakování olejů.

STĚRKY – Povrchová úprava betonu se zvýšenou mechanickou a chemickou odolností a vysokým estetickým vzhledem a vysokou produktivitou realizace. Dělí se na cementové a polyuretanové.

LITÉ POTĚRY – Samonivelační směsi s frakcí plniva 0 – 4 mm. Výsledný potěr se vyznačuje homogenní a pevnou strukturou, rovným a hladkým povrchem. Vhodné do kanceláří a obytných prostor

Ukázky realizací epoxidových podlah:

Epoxidová podlaha s chypsi

Epoxidová podlaha s chipsy
« 1 z 5 »

 

 

 

Pokud máte zájem o realizaci epoxidových podlah můžete nás kontaktovat pomocí poptávkového formuláře nebo nám zavolejte na 604 30 30 50.

Ukázky naší další práce naleznete ve fotogalerii